BMI nie służy do oceny masy ciała dzieci, osób starszych, osób z rozbudowaną muskulaturą, kobiet ciężarnych lub karmiących oraz osób cierpiących na schorzenia lub posiadających urazy.

Zacznij dietę tu i teraz. Schudnij szybko i lekko!

Masz farta! Trafiłeś na promocję! Jeśli zamówisz dietę teraz, otrzymasz za darmo:

1. Przepisy na fit słodycze
2. E-poradnik jak uniknąć efektu jo jo
3. E-book „Jak ćwiczyć, by schudnąć z brzucha?”

Nie czekaj! Promocja wkrótce się kończy!*

Powyższa promocja kończy się za:

Dlaczego z naszą dietą chudniesz szybko i lekko?

Większość z nas doskonale wie, co trzeba zrobić, by schudnąć. W praktyce jednak te wysiłki kończą się fiaskiem albo po krótkotrwałej utracie wagi pojawia się efekt jojo, a każda kolejna próba schudnięcia jest coraz trudniejsza. STOP! Diety cud i drastyczne ograniczenie kaloryczności posiłków są drogą donikąd! Jak schudnąć skutecznie i bez efektu jojo?

Powszechnie przyjęte rekomendacje w leczeniu nadwagi i otyłości zakładają odpowiednie zmniejszenie spożycia kalorii oraz zwiększenie wydatku energetycznego. Chcąc schudnąć musimy ściśle przestrzegać zaleceń dietetycznych i dostarczać organizmowi odpowiedniej ilości mikro i makroskładników (tłuszczu na poziomie 25-30%, białka 10-15% oraz węglowodanów 45-60%). (źródło: http://www.pnmedycznych.pl/wp-content/uploads/2014/09/pnm_2011_790_794.pdf)

Czy możemy skutecznie odchudzić się sami? A może już próbowałeś/aś i zadajesz sobie pytanie „dlaczego nie chudnę mimo diety”? Badania amerykańskich naukowców dają dość jednoznaczną odpowiedź na pytanie, czy da się samodzielnie, na oko wyliczyć kalorie (badania: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12396160/). Wzięło w nich udział 10 dietetyków i 10 przypadkowych kobiet o podobnej wadze i w podobnym wieku. Ich zadaniem było jak najdokładniejsze określanie wartości kalorycznej codziennego menu. Badanie wykazało, że dietetycy mylili się średnio o 223 kcal/ dziennie, a osoby nie mające wiedzy o kaloryczności pożywienia o ok 429 kcal! Jeśli więc uważasz, że jesz 1500 kcal, w rzeczywistości jest to prawdopodobnie ok. 2000 kcal. Nie chudniesz na diecie? Już wiesz dlaczego! I to wcale nie jest Twoja wina! W dobrze przygotowanym menu wszystko jest wyliczone niemal co do grama!

Z naszej praktyki wynika, że tylko odpowiedni dobór kaloryczności oraz właściwa zawartość w diecie makroskładników i mikroskładników pozwalają na szybki spadek wagi.

Nie mniej ważna jest niewielka ilość cukrów prostych oraz właściwe przerwy między posiłkami – dzięki nim reguluje się poziom insuliny, a Ty przestajesz odczuwać nieprzyjemne ssanie w żołądku. Nie masz ochoty na podjadanie!

Zacznij dietę


O takich efektach diety marzysz? Im się udało!

Dieta bez ćwiczeń

Jak schudnąć bez ćwiczeń? Jeśli w Twoim grafiku nie ma nawet dwóch godzin tygodniowo na aktywność fizyczną, to nie powód by rezygnować z diety! Odchudzanie bez aktywności fizycznej też jest możliwe. Kluczowe będzie właściwe wyliczenie zapotrzebowania kalorycznego w stosunku do codziennej aktywności. Dzięki deficytowi kalorycznemu zrzucisz zbędne kilogramy, poprawi się Twoje samopoczucie i wyniki badań.

Odchudzanie, gdy nie masz czasu na gotowanie

Bycie na diecie nie oznacza spędzania wielu godzin w kuchni. A przynajmniej nie powinno. W końcu to dieta jest dla Ciebie, a nie ty żyjesz dla diety. Dlatego nasze przepisy są proste w wykonaniu, a co najważniejsze dania robi się bardzo szybko. Nawet gotowanie obiadów nie zajmie Ci więcej niż 20 minut. Masz dwie lewe ręce do gotowania? Z tymi przepisami na pewno sobie poradzisz!

Dieta bez efektu jojo

Wiesz wszystko o dietach, bo wypróbowałeś/aś już chyba wszystkie? Skoro szukasz kolejnych, zapewne borykasz się z efektem jojo. Sposobem na utrzymanie wagi jest stała zmiana nawyków żywieniowych. Dzięki naszej diecie nauczysz się gotować zdrowo i – co najważniejsze – smacznie! Po pewnym czasie taki sposób gotowania wejdzie Ci w nawyk. Zapomnisz, czym są dodatkowe kilogramy, bo nowy sposób jedzenia będzie bardzo przyjemny, a Twoje samopoczucie świetne!

Ciągły głód na diecie

Winę za ciągłe uczucie głodu najczęściej należy zrzucić na źle wyliczone zapotrzebowanie kaloryczne. Ale nie zawsze! Za napady głodu odpowiadają m.in. zbyt nagłe spadki cukru we krwi, do których dochodzi, gdy w diecie jest za dużo węglowodanów prostych. Możesz też czuć głód, gdy nie dostarczasz organizmowi wszystkich potrzebnych mu składników lub gdy zachowujesz niewłaściwe przerwy między posiłkami. Gdy jesteś głodny/a trudno o motywację do odchudzania, dlatego układając nasze diety robimy to tak, byś jak najmniej odczuwał/a głód!

Nie schudnę w tym wieku!

To mit! Z wiekiem zmniejsza się ilość tkanki mięśniowej, ale to jeszcze nie oznacza, że nie możesz schudnąć! Odpowiednio dobrana kaloryczność diety jest gwarancją sukcesu! Jeśli uda Ci się znaleźć dodatkowo czas na aktywność fizyczną, szybko zauważysz, że kilogramy topnieją niczym śnieg na wiosnę, skóra staje się jędrna, a cellulit wyraźnie się zmniejsza.

Zacznij dietę


Poznaj opinie osób, które stosowały tę dietę!

 • Odchudzałam się tak wiele razy, że śmiało mogę powiedzieć, że całe życie jestem na diecie. Ciągle chodziłam głodna i rozdrażniona. A efektów albo nie było, albo znikały chwilę po skończeniu diety. Dieta 1600 kcal, którą wykupiłam była smaczna i nigdy nie chodziłam głodna! Moje samopoczucie wreszcie się poprawiło. Schudłam -8 kg w dwa miesiące.
 • Nie mam czasu na odchudzanie ani na gotowanie. Najczęściej kupowałem gotowe posiłki w drodze do pracy albo wyskakiwałem na obiad do pobliskiego baru. Gdy moja waga osiągnęła 98 kg przy wzroście 173 cm postanowiłem coś z tym zrobić. Wykupiłem dietę 2100 kcal. Gotowanie było prostsze niż myślałem. Dodatkowo do diety załączono spis produktów, więc bez problemu zrobiłem od razu jedne większe zakupy na cały tydzień. Szybko schudłem i obecnie ważę 78 kg.
 • Zawsze byłam aktywna fizycznie, ale nie zwracałam uwagi na dietę. Mimo treningów 5 razy w tygodniu nie chudłam, a tyłam! Straciłam motywację. Trener na siłowni przekonał mnie, że zbilansowana dieta o właściwej kaloryczności to jest to czego potrzebuję. Polecił mi dietę 2000 kcal. Bez problemu zgubiłam 5 kg i wreszcie widać moje ładnie wyrzeźbione mięśnie!


Zacznij dietę

Twoje korzyści z naszej diety!

 1. Zbilansowana dieta o właściwej kaloryczności daje szybkie efekty
 2. Nie musisz bać się efektu jojo
 3. Przepisy są proste, a dania przyrządzasz bardzo szybko
 4. Nasze dania łatwo zabierzesz do pracy lub szkoły
 5. Nie musisz gotować na diecie tylko dla siebie. Te przepisy polubi cała rodzina!
 6. Wiemy, że to dieta jest dla Ciebie a nie Ty dla diety. Przygotowaliśmy ją tak, byś nie odczuwał/a głodu między posiłkami!
 7. Schudniesz nawet bez ćwiczeń

Zacznij dietę


Dlaczego nasze diety są wyjątkowe?

 1. To prawdopodobnie najtańsza dieta na rynku!
 2. Otrzymujesz szczegółowy opis sposobu przyrządzenia każdego posiłku wraz z kalorycznością i ze składnikami odżywczymi.
 3. Dania przygotowuje się 5-25 minut.
 4. Stosujemy tanie i dostępne w każdym większym supermarkecie produkty.
 5. Mamy 99% pozytywnych opinii w Internecie!
 6. Tak jak Ty kochamy jeść, dlatego nasze przepisy są przede wszystkim smaczne!
 7. Dostaniesz przepisy na fit słodycze, które możesz jeść na diecie.
 8. Nie musisz rezygnować z kawy.
 9. Przy dobrze dobranej kaloryczności nie będziesz głodny/a na diecie.
 10. Wraz z dietą otrzymujesz e-booki GRATIS.
 11. Uczysz się jeść w sposób zrównoważony i zróżnicowany, a tym samym kształtujesz dobre nawyki żywieniowe. Podtrzymując je po skończeniu diety nie musisz bać się efektu jojo.
sposoby na podjadanie
canva.com

Nie czekaj! Czy wiesz, jakie są konsekwencje nadwagi?

Czy wiesz, że otyłość jest uznawana za jedno z największych zagrożeń dla zdrowia człowieka? Dlaczego? Oto powody!

Wpływ otyłości na samopoczucie

Z badań wynika, iż osoby otyłe znacznie częściej przeceniają rozmiary swojego ciała niż osoby z prawidłową masą ciała. Co więcej różnice między tymi dwoma grupami są ogromne! U osób szczupłych wynoszą średnio około 1-2%, natomiast u osób otyłych aż 6-12%. [Badania: Friedman K., Reichmann S., Costanzo R. i wsp., Body image partially mediates the relationship between obesity and psychological distress. Obes. Res., 2002, 10, 1, 33-41.) Trudno się wobec tego dziwić, że osoby otyłe mają niższą samoocenę i negatywny obraz własnego ciała niż osoby z prawidłową wagą. Brak samoakceptacji bywa też pogłębiany przez krzywdzące oceny środowiska. Dlatego też otyłość wiąże się z gorszą jakością życia zależną od zdrowia, a także z gorszym dobrostanem psychicznym.

Nadwaga a zagrożenie depresją

Naukowcy wskazują (badania: http://janiszewska.com/wp-content/uploads/2016/10/Psychologiczne-aspekty-nadwagi-i-oty%C5%82o%C5%9Bci.pdf), że niektóre zaburzenia psychiczne, zwłaszcza depresja, częściej (40-60%) pojawiają się u osób otyłych. Trzeba tu zwrócić uwagę na to, że z jednej strony otyłość może sprzyjać depresji, z drugiej zaburzenia neuroendokrynologiczne związane ze stresem i depresją mogą powodować zmiany metaboliczne, które predysponują do przybierania na wadze.

Pogorszenie sytuacji przez stosowanie „diet cud”

Co gorsza na nasze samopoczucie fatalnie wpływają też restrykcyjne diety oraz częściowe głodówki. W eksperymencie przeprowadzonym na Uniwersytecie Stanu Minnesota w USA wykazano, że u wszystkich osób poddanych niskokalorycznej diecie wystąpiły znaczące zmiany w nastroju (depresja, niepokój, irytacja, rozdrażnienie, osłabienie, skupienie myśli jedynie na temacie jedzenia). W następstwie zmian chemicznych wynikających z niedostarczania odpowiedniej ilości makro i mikroskładników mózg reaguje zwiększoną wrażliwością i spostrzegawczością na bodźce związane z jedzeniem selektywnie dobierając informacje dotyczące zaspokajania najważniejszych potrzeb życiowych. Stąd też napady głodu tuż po skończeniu głodówki. (źródło: Stunkard A.J., Wadden T.A.: Psychological aspects of severe obesity. Am. J. Clin. Nutr., 1992, 55, 524S-532S).

Wpływ nadwagi na układ krążenia

Jedną z najczęściej występujących chorób cywilizacyjnych jest miażdżyca. Na skutek odkładania się komórek tłuszczu na wewnętrznych ściankach arterii, tracą one elastyczność. Narastająca warstwa komórek tłuszczowych zmniejsza “światło” arterii. Jako dalsza konsekwencja pojawia się nadciśnienie tętnicze krwi i rośnie niebezpieczeństwo oderwania się blaszek cholesterolu od ścianki naczynia, a to pierwszy krok do powstawania zakrzepów i zatorów. W zależności od lokalizacji powodują one zawał lub udar mózgu.

Otyłość a występowanie cukrzycy typu II

To najczęściej występujący rodzaj cukrzycy, przy czym szacuje się, że 80% chorych ma nadwagę. U osób, u których stwierdzono cukrzycę typu II podwyższony poziom cukru we krwi (hiperglikemia) spowodowany jest insulinoopornością organizmu. Oznacza to, że ich organizm nie reaguje na insulinę we właściwy sposób. Odpowiednia dieta wraz z właściwie dobraną formą aktywności fizycznej to podstawowe elementy terapii, które stosowane są równocześnie z lekami doustnymi oraz zastrzykami z insuliny.

Otyłość a nowotwory

Zbyt wysoka masa ciała zwiększa prawdopodobieństwo zachorowania na nowotwory. U kobiet predysponuje przede wszystkim do raka trzonu i szyjki macicy, jajnika, pęcherzyka żółciowego, u mężczyzn – raka prostaty, jelita grubego. (źródło: https://www.zmr.lodz.pl/wp-content/uploads/2017/09/matdoocenyotyudzieci.pdf)

Inne konsekwencje otyłości:

Nadwaga i otyłość wiąże się też ze zwiększonym ryzykiem występowania:

 • chorób przewodu pokarmowego, m.in.: refluksu żołądkowo-przełykowego, kamicy żółciowej i niealkoholowej stłuszczeniowej choroby wątroby,
 • chorób nerek, m.in.: kamicy nerkowej, przewlekłej choroby nerek i przewlekłej obturacyjnej choroby płuc,
 • zaburzeń gospodarki lipidowej, które mogą dotyczyć zarówno nieprawidłowego stężenia cholesterolu całkowitego, frakcji LDL, frakcji HDL, jak i stężenia triglicerydów,
 • dny moczanowej (podagry),
 • wad postawy oraz choroby zapalnej stawów,
 • niewydolności oddechowej,
 • demencji,
 • zaburzeń miesiączkowania u kobiet,
 • zaburzeń hormonalnych prowadzących do bezpłodności męskiej i żeńskiej.

Nie czekaj aż pojawią się pierwsze konsekwencje otyłości! Zrób pierwszy krok do zdrowia i dobrego samopoczucia już teraz! Zamów dietę tu i teraz.

Zacznij dietę