Ile kcal ma kajzerka? Czy rezygnować z niej na diecie?

Ile kcal ma kajzerka? Czy rezygnować z niej na diecie?

Zastanawiasz się, ile kcal ma kajzerka? Bardzo słusznie, bo te małe bułeczki często są traktowane jako dodatek do zup, obiadu czy podkładka pod smarowidło na śniadanie. Tymczasem same w sobie mają trochę kalorii i warto je wliczać w ogólny bilans tego, co jemy.

Ile kalorii ma kajzerka?

Odpowiadając na pytanie, ile kcal ma kajzerka, przyjrzyjmy się kilku popularnym odmianom małych bułeczek. Zacznijmy od tej najbardziej podstawowej. W jednej kajzerce mieści się 148 kcal. Kajzerka to przede wszystkim źródło węglowodanów. Na 100 g produktu jest ich 56,7 g. Ponadto znajdziecie w niej ok. 3,6 g tłuszczu i 8,4 g białka. Trochę inaczej liczby te przedstawiają się w przypadku kajzerki bezglutenowej? 1 sztuka o wadze ok. 50 g ma 124 kcal i zawiera 25 g węglowodanów.

A teraz czas na „kuzynki” kajzerki. Ile mają kcal? Przyjrzyjmy się bliżej kilku bułeczkom!

  • Grahamka – 262 kcal / 100 g, przy czym 1 grahamka najczęściej waży ok 65 g.
  • Sznytka – 270 kcal / 100 g
  • bułeczka z ziarnami – 265 kcal / 100 g
  • rogal maślany – 322 kcal / 100 g
  • rogalik z makiem – 331 kcal / 100 g
  • bułka małgośka – 293 kcal / 100 g

Czy warto rezygnować z kajzerek na diecie?

Teoretycznie na diecie możemy jeść wszystko, sęk w tym, by trzymać się odpowiednich proporcji. Tak więc od czasu do czasu możemy sięgnąć również po białe pieczywo i do jest ok! Problem pojawia się wtedy, gdy kajzerki goszczą na naszym stole na śniadanie, obiad i kolację.

Leave a Comment